Zaproszenia na ślub – co jeszcze można dopisać

W poprzednim wpisie wskazałyśmy 7 najważniejszych elementów, które powinny znajdować się w zaproszeniu na ślub. Dzisiaj podpowiemy, jakie dodatkowe elementy możemy umieścić na zaproszeniu, by ułatwić gościom życie, a ceremonia zaślubin była jak najbliższa wymarzonej przez nas wizji

personalizacja zaproszenia, czyli wiersz, cytat, sentencja

Gotowe zaproszenia opatrzone są popularnymi wierszami lub cytatami związanymi z miłością. Jeżeli sami zamawiamy zaproszenia, to warto znaleźć coś swojego, coś, co opisuje Parę Młodych, przywołuje wspomnienia. Może to być cytat, jakim przyszły Pan Młody poprosił swą wybrankę o rękę, wiersz lub fragment piosenki, który przypomina mile spędzone chwile.

mapka dojazdowa

Jest to coraz częściej spotykany ciekawy dodatek do zaproszeń, szczególnie przydatny, jeśli zapraszamy gości z innej miejscowości. Kiedyś spotkałam się również ze strzałkami wskazującymi trasę dojazdu umieszczonymi przy drodze do kościoła od strony wjazdu do miejscowości, gdzie miała odbywać się uroczystość (oczywiście sprawdzi się tylko w mniejszych miejscowościach).

informacja o prezentach

Prezent czy pieniądze? Coraz częściej Młodzi nie są parą na „dorobku”. Kolejny komplet garnków lub trzy żelazka nie będą miłą pamiątką. Warto udostępnić zaproszonym gościom listę wymarzonych prezentów. Jeśli Para Młodych wolałaby dostać pieniądze zamiast prezentów, należy poinformować o tym gości. Można to zrobić w formie grzecznej informacji lub zabawnego wierszyka.

jeśli nie chcemy otwierać kwiaciarni

Coraz częściej Państwo Młodzi rezygnują z kwiatów, wręczanych podczas składania życzeń na rzecz innych upominków. Taką informację można zamieścić w postaci oddzielnej papierowej wkładki do zaproszenia (zwłaszcza, jeśli chcemy wskazać przyczynę naszej prośby np. wsparcie domu dziecka czy schroniska dla zwierząt) lub zamieścić w treści zaproszenia. Taka prośba może mieć również formę zabawnego wierszyka, w którym poinformujemy gości o chęci zamiany tradycyjnych kwiatów na rzecz kuponów totolotka, książki, słodyczy, karmy dla psów ze schroniska. Informacja powinna być krótka, zwięzła i czytelna, np. Będzie nam bardzo miło, jeżeli zamiast tradycyjnych kwiatów obdarujecie nas zdrapkami Lotto na szczęście.

strona internetowa

Zdarza się, że pary zakładają swoją stronę internetową, warto podać jej adres na zaproszeniach. Możemy umieszczać tam cenne dla gości wiadomości np. listę prezentów, dodatkowe informacje organizacyjne, zdjęcia z przygotowań do ślubu.

rodzaj przyjęcia

Czasami Młodzi nie chcą organizować tradycyjnego przyjęcia weselnego. Coraz większą popularnością cieszą się śluby i wesela w plenerze tzw. Garden Party. Para Młoda może zamiast tradycyjnej biesiady zorganizować przyjęcie (kilku godzinny obiad lub kolacja) lub koktajl (krótkie przyjęcie na stojąco). Warto poinformować gości, na jaki rodzaj przyjęcia się zdecydowaliśmy zwłaszcza, jeśli nie będzie odbywać się w tradycyjnej formie. Określenie typu wesela pomoże wybrać odpowiednie stroje, będą tez mogli określić mniej więcej długość spotkania.

wesele bezalkoholowe

Jeśli planujemy wesele bezalkoholowe, warto wspomnieć o tym w zaproszeniu. Taka informacja jest ważna dla zmotoryzowanych gości. Lepiej, żeby goście wiedzieli, że mogą przyjechać autem.

zorganizowany transport

Gdy zdecydujemy się na zorganizowanie grupowego transportu należy poinformować o tym zaproszonych Gości. Powinniśmy wskazać miejsce, z którego będzie można dojechać przygotowanym autobusem np. z miejsca X do kościoła a później na salę weselną.

informacja o parkingu

Jeżeli parking przy sali weselnej jest mały i nie pomieści samochodów wszystkich gości, poinformujcie, gdzie znajdują się dodatkowe miejsca parkingowe. Krótka informacja na ten temat z zaznaczonym miejscem na mapce będzie cenną dla zmotoryzowanych gości.

nocleg dla gości

Jeżeli uczestnikom wesela zapewniamy nocleg, należy w zaproszeniu podać nazwę i adres hotelu. Aby informacja była pełna, powinniśmy poinformować gości: kiedy i gdzie dostaną klucze do pokoju, o której godzinie mogą się zameldować, do której godziny muszą je opuścić.

Treść zaproszenia powinna być dobrze przemyślana. Nie wszystkie wymienione wyżej dodatkowe informacje muszą się na nim znaleźć. Wybieramy i umieszczamy tylko te, które są najbardziej przydatne dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *