Wyjście do kina

Często chodzicie do kina? Ja raczej staram się wybierać mniejsze studyjne. Decydując się na wizytę w małym kinie czy też w multipleksie dobrze jest pamiętać o kilku zasadach.

Fajnie jest czasami spontanicznie wpaść do kina i obejrzeć seans który ma się zacząć za parę minut. Jeśli jednak planujemy wyjście z wyprzedzeniem warto skorzystać z dzisiejszych możliwości i kupić bilet przez internet. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni stać w długiej kolejce przestępując z nogi na nogę przed seansem.

Nie wypada się spóźniać do kina również, żeby spokojnie znaleźć swoje miejsce warto pojawić się parę minut wcześniej gdy światło jest jeszcze zapalone, aby nie trzeba było sobie przyświecać komórką. Przechodząc na nasze miejsce starajmy się wybierać jak najkrótszą drogę. Osoby już siedzące na swoich miejscach mijamy twarzą skierowaną w ich kierunku. Nie zaszkodzi powiedzieć przepraszam. Osoby już siedzące wstają aby ułatwić dotarcie osobom przechodzącym na swoje miejsce.  Jeżeli na seans filmowy wybrał się chłopak z dziewczyną, to on powinien iść jako pierwszy w rzędzie aby znaleźć miejsca.

Pamiętajmy, że telefon dzwoni zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Oczekujemy w napięciu na następną scenę a tu obok niespodziewanie rozbrzmiewa hit z listy przebojów. A potem stłumiony głos nie mogę rozmawiać, jestem w kinie. Świat nie zawali się jeśli przez około dwie godziny nie będziemy się z nim kontaktować. Warto stosować się do prośby / przypomnienia o wyłączeniu telefonu. Odpisywanie cichaczem na sms lub tłumaczenie że nie może się rozmawiać przeszkadza innym.

I moje „ulubione” – siorbanie resztek coca-coli przerywane chrupaniem  nachosów. Takie odgłosy często skutecznie odstrasza mnie od wizyty w kinie. Czy w sali kinowej powinniśmy jeść? Aromat spożywanych przez nas przekąsek nie musi podobać się osobom siedzącym obok nas.

Wybierając się do kina powinniśmy pamiętać o tych kilku podstawowych zasadach, dzięki którym oglądanie seansu filmowego będzie przyjemnością zarówno dla nas jak też dla innych widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *