WESELNY DRESS – CODE, czyli stylowo i z klasą na weselu

Chyba każda kobieta po otrzymaniu zaproszenia na ślub i wesele nagle stwierdza z przerażeniem – nie mam, co na siebie włożyć!!! Zaczyna się wędrówka po sklepach i poszukiwanie idealnej kreacji.

Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy podstawowe zasady skompletowania „weselnej” garderoby, by dobrze się czuć na przyjęciu.

Ślub i wesele to święto Państwa Młodych, oni w tym dniu są najważniejsi. Naszym strojem nie możemy przyćmić młodych nie powinien być zbyt krzykliwy. Rozciągnięty sweter raczej też się nie sprawdzi. Często Młodzi ułatwiają nam zadanie i na zaproszeniu wskazują jakiego stroju oczekują np. na granatowo. Łatwiej dobrać odpowiedni strój jeśli na zaproszeniu mamy wskazany rodzaj przyjęcia weselnego. Inaczej ubierzemy się na bankiet inaczej na garden party.

Jeśli na otrzymanym zaproszeniu nie mamy konkretnych wskazówek, zasada jest prosta: ubieramy się elegancko, wybieramy strój formalny dzienny lub wizytowy.

Czego nie powinnyśmy zakładać.

Biały kolor sukienki

Główna zasada ślubnego savoir vivre na świecie mówi, że w dniu ślubu sukienka w kolorze białym i ecru jest zarezerwowana dla Panny Młodej. W tym wyjątkowym dniu, to Panna Młoda jest najważniejsza i to ona występuje w sukni białej lub ecru. Żadna kobieta biorąca udział w przyjęciu weselnym nie powinna zakładać sukienki w tych kolorach.

Jeśli kobieta chce założyć sukienkę w jasnym kolorze, może wybrać sukienkę w kolorze różowym, błękitnym, jasnożółtym, szarym. Panie preferujące ciemne kolory, powinny wybrać suknie w kolorze granatowym, ciemnoszarym.

Dodatki w kolorze białym (pasek, bransoletka, opaska, biżuteria) są dopuszczalnym dodatkiem do stroju.

Wspomniane wyżej zasady nie dotyczą dzieci: dziewczynki mogą wystąpić w sukienkach koloru białego lub ecru.

Sukienki w kolorze krzykliwej czerwieni i smutnej czerni

Specjaliści od wizerunku są zdania, że na wesele nie należy zakładać sukienek w kolorze czerwonym. Według nich, kolor czerwony jest na tyle wyrazisty, że na zdjęciach z uroczystości weselnych sukienka w tym kolorze będzie dominować nad sukienkami w innych kolorach. I znów trzeba wspomnieć o Pannie Młodej: na pewno nie będzie zadowolona z tego faktu, że ona i jej kreacja jest niewidoczna.

Zamiast sukienki w krzykliwym kolorze czerwonym proponujemy sukienkę w kolorze bordowym.

A co z sukienkami w kolorze czarnym? Czy wypada przyjść na ślub i wesele w ciemnej sukience?

Kolor czarny kojarzony jest z elegancją, klasą. Prawie każda kobieta posiada w swojej szafie ulubioną sukienkę w tym kolorze. W naszych kręgach kulturowych kolor czarny wiąże się także ze smutkiem, żałobą oraz bólem po stracie kogoś bliskiego. Czy w takim razie wypada iść na ślub w czarnej sukience? Kobietom lubiącym klasyczną elegancję proponujemy zamienić kolor czarny na niezwykle elegancki granat, lub głęboką szarość. Jeśli jednak nie potrafimy zrezygnować z ulubionej czarnej sukienki, dobierzmy do niej jasne dodatki: pasek, biżuterię. W ten sposób kreacja nabierze „lekkości”.

Weselny dress-code

Ślub i wesele to uroczystość bardzo ważna. O ślubie często mówimy „ceremonia ślubna”, „ceremonia zaślubin”, „uroczystości ślubne”.  Naszym ubiorem podkreślamy rangę tego wydarzenia.

Strój, w którym wybieramy się na uroczystości ślubne, powinien być dostosowany do miejsca, w którym odbędzie się wesele.

Coraz częściej organizowane są śluby w plenerze. Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na taką ceremonię, możemy założyć sukienkę koktajlową w letnie wzory, natomiast mężczyzna powinien założyć garnitur w jasnym kolorze.

Jeśli wesele organizowane jest w pałacu, wytwornej sali to panie powinny przyjść w stroju wieczorowym. W tej sytuacji idealna okaże się długa suknia wieczorowa i ciemny garnitur naszego partnera.

Warto poświęcić chwilę czasu na dobór odpowiedniego stroju, żebyśmy czuli się komfortowo w wybranej przez nas kreacji. Przesada w żadnym kierunku nie jest wskazana: ubrani zbyt na luzie, ale i „przestrojeni” nie będziemy dobrze czuli się wśród innych gości. Ze skwaszoną miną nie będziemy bawić się dobrze. Pamiętajmy, że idziemy świętować jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu zapraszających nas Państwa Młodych. Nie popsujmy im tego święta nieodpowiednio dobranym strojem i naszym złym humorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *