Ładnie mnie opakuj.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jedną z wielu tradycji, która najbardziej cieszy dzieci (ale nie tylko) są PREZENTY. Moja Ciocia zawsze mówiła, że liczy się nie tylko to, co dajemy, ale również „jak dajemy”. Jest wiele porad, co kupić babci, mamie, tacie, bratu, siostrze czy teściom. Prezent na pewno powinien być przemyślany, ale sprawi jeszcze większą przyjemność, jeśli będzie ładnie zapakowany. Staranne i kreatywne opakowanie podkreśla wartość podarku.

Niestety często kupione rzeczy wrzucamy do papierowych toreb prezentowych, często przechodnich z jednego roku na drugi. A rozpakowywanie prezentów to przecież chwila magii, oczekiwanie na tę niespodziankę jaką kryje pięknie opakowanie.

Mamy dużo możliwości, w co i jak zapakować prezenty, które dostarcza pod choinkę Mikołaj. Sklepy oferuję duży wybór kolorowych papierów, wstążek i ozdób, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i czasami zdolności manualne 🙂

Pakując upominki wykorzystujmy nie tylko standardowy papier do pakowania, ale także inne materiały do pakowania. Ja lubię pakować prezenty w np. krepinę.

fot. UŁOŻONE

Osoby preferujące ekologię lub modny minimalizm wrócą do używania szarego papieru. Przewiązany wstążką z dotykiem upieczonego przez nas pierniczka może wyglądać bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie opakowanie zawiera smaczny dodatek.

fot. UŁOŻONE

Pakując podarunki możemy kierować się jednym motywem przewodnim. Ja któregoś roku zapakowałam wszystkie prezenty niczym paczki przesłane Lapońską pocztą. Dzieciaki były zachwycone 🙂

Wybierając podarunki dla najbliższych starajmy się każdemu z nich kupić coś wyjątkowego. Kierowanie się aktualną modą lub promocją oferowaną przez sprzedawców może się okazać niekoniecznie trafnym wyborem. Nie pozwólmy, by handlowcy kreowali nasze marzenia i pragnienia. Spośród mnogości rzeczy w sklepach wybierajmy tylko te, które sprawią radość osobie obdarowanej.

Pamiętajmy, że prezent spełniający marzenia danej osoby zapakowany w piękny sposób sprawi, że po świętach nie znajdziemy go na stronie: nietrafioneprezenty.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *